D472K53X7RL6BK7R
Mfr.Part #
D472K53X7RL6BK7R
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL
Capacitance :
4700pF
Lead Spacing :
0.295 7.50mm
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated :
500V
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.531Dia 13.50mm
D
Lead/Base Style :
Kinked
Factory Lead Time :
10 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
7.493mm
Datasheets
D472K53X7RL6BK7R
D 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.531Dia 13.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc