D472K53X7RL65J5R
Mfr.Part #
D472K53X7RL65J5R
Description
CAP CER 4700PF 500V X7R RADIAL
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Termination :
Radial
Size / Dimension :
0.531Dia 13.50mm
Lead Style :
Formed Leads - Kinked
Lead/Base Style :
Kinked
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
X7R
Published :
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Capacitance :
4700pF
Dielectric :
X7R
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Contact Plating :
Tin
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
D472K53X7RL65J5R
Vishay D472K53X7RL65J5R
D 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.531Dia 13.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc