D472K43Y5PL65J5R
Mfr.Part #
D472K43Y5PL65J5R
Description
CAP CER 4700PF 500V Y5P RADIAL
Capacitance :
4700pF
Min Operating Temperature :
-30°C
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.433Dia 11.00mm
Voltage - Rated :
500V
Tolerance :
±10%
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-30°C~125°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
Y5P B
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Dielectric :
Y5P
Datasheets
D472K43Y5PL65J5R
Vishay D472K43Y5PL65J5R
D 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.433Dia 11.00mm -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc