D271G39U2JH6UL2R
Mfr.Part #
D271G39U2JH6UL2R
Description
CAP CER 270PF 100V U2J RADIAL
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Pitch :
2.4892mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
125°C
Lead Style :
Straight
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Spacing :
0.098 2.50mm
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Lead/Base Style :
Straight
Datasheets
D271G39U2JH6UL2R
Vishay D271G39U2JH6UL2R
D 270pF 100V Ceramic Capacitor ±2% U2J 0.394Dia 10.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial, Disc
D271G39U2JH6UL2R Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.394Dia 10.00mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is U2J.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 2.4892mm.
D271G39U2JH6UL2R Features
a size/dimension of 0.394Dia 10.00mm