D18-145M-C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
D18-145M-C
Manufacturer
Panduit Corporation
Description
CONN QC TAB 18-22AWG 0.145 CRIMP
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Diameter :
3.56mm
Factory Lead Time :
2 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Wire Gauge :
18-22 AWG
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal and Terminal Block Type :
WIRE TERMINAL
Termination :
Crimp
Wire Gauge (Min) :
18 AWG
HTS Code :
Width - Tab :
0.145 3.68mm
Length - Overall :
0.750 19.05mm
Width :
3.68mm
Insulation :
Non-Insulated
Gender :
Male
Radiation Hardening :
No
Tab Thickness :
0.032 0.81mm
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Brazed Seam, Serrated Termination
Wire Gauge (Max) :
22 AWG
Contact Material :
Copper
Depth :
3.7mm
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Length :
19.05mm