CTZ3E-40C-B-P
Mfr.Part #
CTZ3E-40C-B-P
Description
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD
Vertical
Operating Temperature (Max) :
85°C
Temperature Coefficient :
500 ppm/°C
Terminal Shape :
Gull wing
Height :
1.8mm
Published :
Packaging :
Bulk
Height Seated (Max) :
1.8034mm
ECCN Code :
EAR99
Width :
3.2004mm
Capacitance-Min :
4.5pF
Mount :
Surface Mount
Voltage - Rated :
25V
Length :
4.4958mm
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Capacitance-Max :
40pF
Datasheets
CTZ3E-40C-B-P
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD