CTZ3E-10A-W1-PRF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CTZ3E-10A-W1-PRF
Manufacturer
KYOCERA AVX
Package / Case
Ceramic
Datasheet
Download
Description
CAP TRIMMER 2.5-10PF 25V SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Voltage - Rated DC :
25V
Terminal Shape :
Flat
Height :
1.8mm
Height Seated (Max) :
1.8034mm
Temperature Coefficient :
500 ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Capacitance-Min :
2.5pF
Length :
4.4958mm
Width :
3.2004mm
Published :
Package / Case :
Ceramic
Capacitance-Max :
10pF
Mount :
Surface Mount
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Adjuster Orientation :
Vertical
RoHS Status :
RoHS Compliant
Datasheets
CTZ3E-10A-W1-PRF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD