CTZ3E-10A-X1-PF
Mfr.Part #
CTZ3E-10A-X1-PF
Description
CAP TRIMMER 2.5-10PF 25V SMD
Surface Mount
Size Code :
Positive Tolerance :
100%
Published :
Temperature Coefficient :
500 ppm/°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
Capacitance-Max :
10pF
Operating Temperature (Max) :
85°C
Height Seated (Max) :
1.8034mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitor Type :
VARIABLE CAPACITOR
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Capacitance-Min :
2.5pF
Series :
CTZ3
Terminal Finish :
NOT SPECIFIED
Length :
4.4958mm
Voltage - Rated DC :
25V
Width :
3.2004mm
Datasheets
CTZ3E-10A-X1-PF
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD