CTZ3E-20C-W1-PF
Mfr.Part #
CTZ3E-20C-W1-PF
Package / Case
SMD/SMT
Description
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD
Trimmers, Variable Capacitors
Capacitance :
20pF
Lead Pitch :
2.9mm
Height Seated (Max) :
1.8034mm
Package / Case :
SMD/SMT
Dielectric Material :
Ceramic
Max Operating Temperature :
85°C
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Surface Mount
Number of Pins :
2
Tolerance :
100%
Published :
Width :
3.2mm
Depth :
4.5mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Lead Free
Test Frequency :
1MHz
Reach Compliance Code :
Unknown
Voltage - Rated DC :
25V
Min Operating Temperature :
-40°C
Length :
4.4958mm
Height :
1.8mm
Temperature Coefficient :
500 ppm/°C
Packing Method :
TR, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
CTZ3E-20C-W1-PF
KYOCERA AVX CTZ3E-20C-W1-PF
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • EW Electronics
    CAP TRIMMER 3-10PF 500V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
  • Knowles Precision
    CAP TRIMMER 2-6PF 125V SMD
    CAP TRIMMER 1.5-3PF 100V SMD