CTLQ1812CF-3R3M
Mfr.Part #
CTLQ1812CF-3R3M
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Description
3.3UH 800MA SMD WW INDUCTOR
Stock
200
In Stock :
200
Package / Case :
1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Q @ Freq :
Frequency - Self Resonant :
47MHz
Height - Seated (Max) :
0.110" (2.80mm)
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Inductance :
3.3 µH
Current Rating (Amps) :
800 mA
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series :
CTLQ1812CF
Supplier Device Package :
1812
Tolerance :
±20%
Datasheets
CTLQ1812CF-3R3M
Central Technologies CTLQ1812CF-3R3M
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD