CT9555F-471-TH
Mfr.Part #
CT9555F-471-TH
Type :
Wirewound
DC Resistance (DCR) :
190mOhm
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
470 µH
Package :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±15%
Series :
ct9555f
Datasheets
CT9555F-471-TH
Central Technologies CT9555F-471-TH
CT9555F-471-TH datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Central stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD