CT9555F-102-TH
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CT9555F-102-TH
Manufacturer
Central Technologies
Description
HIGH CURRENT TOROID INDUCTOR
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Central Technologies
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
280mOhm
Package :
Bulk
Mounting Type :
Through Hole
Series :
ct9555f
Inductance :
1 mH
Tolerance :
±15%
Datasheets
CT9555F-102-TH
Central Technologies CT9555F-102-TH
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD