CFS1/4C223J
Mfr.Part #
CFS1/4C223J
Description
RES 22K OHM 5% 1/4W AXIAL
Cylindrical
Termination :
Axial
REACH SVHC :
No SVHC
Product Weight (g) :
0.08
Flame-Proof Support :
No
Temperature Range @ Derated Power :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Carbon Film
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.067 Dia x 0.126 L (1.70mm x 3.20mm)
Power Rating :
250 mW
Lead Length (mm) :
20
Product Height (mm) :
Not Required(mm)
Package :
Bulk
Package / Case :
Lead Free :
Lead Free
Carbon Film Resistors
Operating Temp Range :
-55C to 155C
Product Length (mm) :
3.2
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Packaging :
Box
Tolerance :
5%
Resistance Value (Ohm) :
22k
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Product Depth (mm) :
Not Required(mm)
Diameter :
1.7 mm
Base Product Number :
CFS1/4
Military Standard :
Not Required
RoHS :
Compliant
Power Rating(s) :
0.25 (1/4)(W)
Min Operating Temperature :
-55 °C
Tolerance (+ or -) :
5%
Failure Rate :
Not Required
Voltage Rating :
250 V
Height - Seated (Max) :
Maximum Operating Temperature (°C) :
155
Temperature Coefficient :
-450 to 350(ppm/°C)
Lead Spacing (nom) :
Length :
3.2 mm
Resistance :
22000(ohm)
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
155 °C
Datasheets
CFS1/4C223J
Through Hole 22000(ohm), 0.25W, 1/4W, Carbon Film,