CFR-50JB-52-2R2
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-2R2
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 2.2 OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
2.2Ohm
Max Power Dissipation :
500mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
Axial
Published :
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
yes
Composition :
Carbon Film
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Series :
CFR
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-50JB-52-2R2
YAGEO CFR-50JB-52-2R2
2.2Ohm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,