CFR-50JB-52-2M4
Mfr.Part #
CFR-50JB-52-2M4
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 2.4M OHM 5% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
500mW
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
2.4MOhm
Series :
CFR
Datasheets
CFR-50JB-52-2M4
YAGEO CFR-50JB-52-2M4
2.4MOhm, 0.5W 1/2W, Carbon Film,