CFR-25JT-52-910K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-910K
Description
RES 910K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Tin
Published :
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±5%
2
JESD-609 Code :
e3
Composition :
Carbon Film
HTS Code :
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packing Method :
Ammo Pack
Series :
CFR
ECCN Code :
EAR99
Mount :
Through Hole
Resistance :
910kOhm
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.4mm
Radiation Hardening :
No
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CFR-25JT-52-910K
YAGEO CFR-25JT-52-910K
Through Hole FIXED RESISTOR, 910kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,