CFR-25JT-52-8M2
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-8M2
Description
RES 8.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Published :
Terminal Shape :
Wire
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
HTS Code :
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Series :
CFR
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Tin
2
Construction :
Cylindrical
Packing Method :
Ammo Pack
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Diameter :
2.4mm
Pbfree Code :
yes
Resistance :
8.2mOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
CFR-25JT-52-8M2
YAGEO CFR-25JT-52-8M2
Through Hole FIXED RESISTOR, 8.2MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,