CFR-25JT-52-820K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-820K
Description
RES 820K OHM 5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packing Method :
Ammo Pack
Military Standard :
Not
Construction :
Cylindrical
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
820kOhm
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Contact Plating :
Tin
JESD-609 Code :
e3
Diameter :
2.4mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
yes
Published :
Terminal Shape :
Wire
Datasheets
CFR-25JT-52-820K
YAGEO CFR-25JT-52-820K
Through Hole FIXED RESISTOR, 820kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,