CFR-25JT-52-56R
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-56R
Description
RES 56 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
56Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Diameter :
2.4mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%