CFR-25JT-52-51K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-51K
Description
RES 51K OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
51kOhm
Diameter :
2.4mm
Tolerance :
±5%