CFR-25JT-52-39R
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-39R
Description
RES 39 OHM 5% 1/4W AXIAL
Diameter :
2.4mm
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Carbon Film
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Resistance :
39Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-25JT-52-39R
YAGEO CFR-25JT-52-39R
Through Hole FIXED RESISTOR, 39Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,