CFR-25JT-52-39K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-39K
Description
RES 39K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
39kohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Diameter :
2.4mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Composition :
Carbon Film
Mount :
Through Hole
Tape and Box (TB)
Radiation Hardening :
CFR
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-25JT-52-39K
YAGEO CFR-25JT-52-39K
Through Hole FIXED RESISTOR, 39kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,