CFR-25JT-52-300R
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-300R
Description
RES 300 OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
300Ohm
Tape and Box (TB)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Military Standard :
Not
Series :
CFR
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.55 mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W