CFR-25JT-52-2M7
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/4W AXIAL
Stock
89
In Stock :
89
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
Published :
2010
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -1500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
Wire
JESD-609 Code :
e3
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
2.7MOhm
2
Diameter :
2.4mm
Packing Method :
Ammo Pack
Datasheets
CFR-25JT-52-2M7
YAGEO CFR-25JT-52-2M7
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.7MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,