CFR-25JT-52-2K4
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-2K4
Description
RES 2.4K OHM 5% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
2.4mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
2.4kohm
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Military Standard :
Not
HTS Code :
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
CFR-25JT-52-2K4
YAGEO CFR-25JT-52-2K4
Through Hole FIXED RESISTOR, 2.4kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,