CFR-25JT-52-200K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-200K
Description
RES 200K OHM 5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.4mm
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Box (TB)
Mount :
Through Hole
Wire
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
Not
Resistance :
200kOhm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Construction :
Cylindrical
Datasheets
CFR-25JT-52-200K
YAGEO CFR-25JT-52-200K
Through Hole FIXED RESISTOR, 200kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,