CFR-25JT-52-110K
Mfr.Part #
CFR-25JT-52-110K
Description
RES 110K OHM 5% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
110kOhm
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Packing Method :
Ammo Pack
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Construction :
Cylindrical
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Package / Case :
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
Surface Mount :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Military Standard :
Not
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JT-52-110K
YAGEO CFR-25JT-52-110K
FIXED RESISTOR, 110kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,