CFR-25JR-PN100K
Mfr.Part #
CFR-25JR-PN100K
Description
RES 100K OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
100kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JR-PN100K
YAGEO CFR-25JR-PN100K
100kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,