CFR-25JR-52-91R
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1/4W AXIAL
Resistance :
91Ohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Lead Diameter :
550 µm
Power Rating :
250mW
2
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Mount :
Through Hole
Pbfree Code :
yes
Datasheets
CFR-25JR-52-91R
YAGEO CFR-25JR-52-91R
Through Hole 91Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,