CFR-25JR-52-39K
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-39K
Description
RES 39K OHM 5% 1/4W AXIAL
e3
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Resistance :
39kohm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-25JR-52-39K
YAGEO CFR-25JR-52-39K
FIXED RESISTOR, 39kOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,