CFR-25JR-52-1M3
Mfr.Part #
CFR-25JR-52-1M3
Description
RES 1.3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Lead Diameter :
0.55 mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
1.3MOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Packing Method :
TR
Tolerance :
±5%
CFR
Datasheets
CFR-25JR-52-1M3
YAGEO CFR-25JR-52-1M3
FIXED RESISTOR, 1.3MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,