CFR-25JB-52-3M
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-3M
Description
RES 3M OHM 5% 1/4W AXIAL
Published :
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Resistance :
3mOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Lead Diameter :
0.55 mm
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
CFR-25JB-52-3M
YAGEO CFR-25JB-52-3M
FIXED RESISTOR, 3MOhm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,