CFR-25JB-52-3K9
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-3K9
Description
RES 3.9K OHM 5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
HTS Code :
Resistance :
3.9kohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Cylindrical
Lead Free :
Lead Free
Lead Diameter :
0.55 mm