CFR-25JB-52-22R
Mfr.Part #
CFR-25JB-52-22R
Manufacturer
YAGEO
Description
RES 22 OHM 5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
HTS Code :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
22Ohm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Max Power Dissipation :
250mW
Series :
CFR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Published :
JESD-609 Code :
e3
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Lead Diameter :
0.55 mm
Datasheets
CFR-25JB-52-22R
YAGEO CFR-25JB-52-22R
FIXED RESISTOR, 22Ohm, 0.25W 1/4W, Carbon Film,