CFR-12JT-52-750K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-750K
Description
RES 750K OHM 5% 1/6W AXIAL
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Working Voltage :
150V
Lead Diameter :
0.45 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
750kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
CFR-12JT-52-750K
YAGEO CFR-12JT-52-750K
FIXED RESISTOR, 750kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,