CFR-12JT-52-680K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-680K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 680K OHM 5% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Carbon Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Tolerance :
±5%
Packing Method :
Ammo Pack
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
No
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Resistance :
680kOhm
HTS Code :
Working Voltage :
150V
Terminal Shape :
Wire
Published :
Series :
CFR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Lead Diameter :
0.45 mm
Construction :
Cylindrical
Datasheets
CFR-12JT-52-680K
YAGEO CFR-12JT-52-680K
FIXED RESISTOR, 680kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,