CFR-12JT-52-62R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-62R
Description
RES 62 OHM 5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Lead Diameter :
0.45 mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
62Ohm
Datasheets
CFR-12JT-52-62R
YAGEO CFR-12JT-52-62R
FIXED RESISTOR, 62Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,