CFR-12JT-52-430R
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-430R
Description
RES 430 OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Lead Diameter :
0.45 mm
Tolerance :
±5%
Wire
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Resistance :
430Ohm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
CFR-12JT-52-430R
YAGEO CFR-12JT-52-430R
FIXED RESISTOR, 430Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,