CFR-12JT-52-3K3
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-3K3
Description
RES 3.3K OHM 5% 1/6W AXIAL
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
3.3kOhm
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.45 mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Working Voltage :
150V
Datasheets
CFR-12JT-52-3K3
YAGEO CFR-12JT-52-3K3
FIXED RESISTOR, 3.3kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,