CFR-12JT-52-300K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-300K
Description
RES 300K OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
300kOhm
Temperature Coefficient :
0/ -700ppm/°C
Working Voltage :
150V
Lead Diameter :
0.45 mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-12JT-52-300K
YAGEO CFR-12JT-52-300K
FIXED RESISTOR, 300kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,