CFR-12JT-52-1K2
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-1K2
Description
RES 1.2K OHM 5% 1/6W AXIAL
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Tolerance :
±5%
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistance :
1.2kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Datasheets
CFR-12JT-52-1K2
YAGEO CFR-12JT-52-1K2
FIXED RESISTOR, 1.2kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,