CFR-12JT-52-12K
Mfr.Part #
CFR-12JT-52-12K
Description
RES 12K OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Surface Mount :
No
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Factory Lead Time :
16 Weeks
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Construction :
Cylindrical
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Tolerance :
±5%
ECCN Code :
EAR99
Published :
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
Ammo Pack
Working Voltage :
150V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Resistance :
12kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Lead Diameter :
0.45 mm
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Datasheets
CFR-12JT-52-12K
YAGEO CFR-12JT-52-12K
FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,