CFR-12JR-52-6R8
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-6R8
Description
RES 6.8 OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
167mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
6.8Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
CFR-12JR-52-6R8
YAGEO CFR-12JR-52-6R8
6.8Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,