CFR-12JR-52-4R7
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-4R7
Description
RES 4.7 OHM 5% 1/6W AXIAL
Resistance :
4.7ohm
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
167mW
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Datasheets
CFR-12JR-52-4R7
YAGEO CFR-12JR-52-4R7
4.7Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,