CFR-12JR-52-36K
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-36K
Description
RES 36K OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
36kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
167mW
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JR-52-36K
YAGEO CFR-12JR-52-36K
36kOhm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,