CFR-12JR-52-2M7
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-2M7
Description
RES 2.7M OHM 5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
167mW
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial
Working Voltage :
150V
Resistance :
2.7MOhm
Lead Diameter :
0.45 mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1666W
Construction :
Cylindrical
Tolerance :
±5%
Published :
Power (Watts) :
0.167W 1/6W