CFR-12JR-52-24R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-24R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 24 OHM 5% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
CFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Max Power Dissipation :
167mW
Resistance :
24Ohm
Composition :
Carbon Film
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
CFR-12JR-52-24R
YAGEO CFR-12JR-52-24R
24Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,