CFR-12JR-52-20R
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-20R
Description
RES 20 OHM 5% 1/6W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
20Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Power Dissipation :
167mW
Datasheets
CFR-12JR-52-20R
YAGEO CFR-12JR-52-20R
20Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,