CFR-12JR-52-1R5
Mfr.Part #
CFR-12JR-52-1R5
Description
RES 1.5 OHM 5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
-350/ +500ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
25 Weeks
Resistance :
1.5Ohm
Max Power Dissipation :
167mW
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Carbon Film
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±5%
Datasheets
CFR-12JR-52-1R5
YAGEO CFR-12JR-52-1R5
1.5Ohm, 0.167W 1/6W, Carbon Film,