CFR-12JB-52-4M3
Mfr.Part #
CFR-12JB-52-4M3
Description
RES 4.3M OHM 5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Lead Diameter :
0.45 mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
167mW
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.167W
Temperature Coefficient :
-1500ppm/°C
Working Voltage :
150V